Koronavirüse karşı tedbir amaçlı evde kalmak önerilirken, Armut.com fiziksel ve zihinsel sağlığı desteklemek için uzaktan erişilebilen hizmetlerin popülaritesinin arttığını açıkladı.

Gelen talepleri değerlendiren Armut’un verilerine göre, içinde bulunulan günlerde insanların en çok kilo almamak ve moralini yüksek tutmak için hizmet aradığı görülürken, uzaktan alınabilecek hizmetlerin bu konuda çözüm sunduğunu belirtti.

Türkiye’nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut.com, koronavirüse karşı evde kalan bireylerin fiziksel ve zihinsel sağlıklarını destekleyebilecek uzaktan hizmetleri sıraladı.

Gelen taleplere bakıldığında, insanlar bu günlerde fazla kilo almak ve morallerini yüksek tutmak konusunda endişeli olduğu görülüyor. Online hizmet sektörünün lideri Armut.com, uzaktan alınabilen hizmetleri şöyle sıralıyor;

  • Psikolog
  • Diyetisyen
  • Kişisel Antrenör
  • Yaşam Koçu

Koronavirüs endişesine karşı bedeni ve zihni online hizmetlerle güçlendirmek mümkün

Kullanıcıların kilo alma ve beslenme konusundaki endişelerine yönelik olarak online diyetisyen ve online kişisel antrenör hizmetleri bulunuyor. Online hazırlanan diyet programları ile hastalıklara karşı sağlıklı ve dengeli beslenme sağlanabilirken, kilo kontrolü için destek alınabiliyor. Kişisel antrenörler de kullanıcılara evde yapabilecekleri günlük aktivite programları hazırlıyor.

Moralleri yüksek tutmak ve kaygı bozukluklarıyla mücadelede ise psikolog ve yaşam koçları devreye giriyor. Psikologların Armut.com üzerinden aldıkları taleplerde online bireysel ve grup terapiler için talep artışı görünüyor. Yaşam koçlarıysa online yaptıkları görüşmelerle danışanlarına ulaşabiliyor ve bireylerin evde geçirdikleri sürede huzurlu ve sağlıklı kalmalarına yardımcı olabiliyor.

Bu hizmetlere ihtiyacı olan kişiler Armut.com ya da Armut mobil uygulamalarından kolayca taleplerini oluşturabilirler.

6 farklı milletten 70 kişilik ekibe sahip

Hizmete ulaşmanın en kolay ve güvenilir yolu olma amacıyla Armut 2011 yılında kuruldu. 3000’in üzerinde farklı kategoride 400.000’den fazla hizmet vereni hizmet almak isteyenlerle buluşturan şirket, Türkiye’nin hizmet alanındaki en büyük online platformu olarak faaliyet gösteriyor. 6 farklı milletten 70 kişilik ekibe sahip olan Armut, global markası HomeRun ile ABD, İngiltere, Mısır, Romanya ve Suudi Arabistan’da operasyonlarını yürütüyor; Türkiye’deki alt markası Rahat Taşın ile nakliye alanında özelleşmiş bir hizmet sağlıyor. Şirket, 2017 yılında Deloitte tarafından seçilen Technology Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. teknoloji şirketi, Technology Fast 500 listesinde ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki en hızlı büyüyen 40. şirketi oldu.