Hem işyerinin hem de evin alışveriş yeri Avansas, Covid-19 pandemisiyle mücadele sürecindeki çabalarına hız kesmeden devam ediyor.

Toplum sağlığını korumak ve salgının yayılım riskini en aza indirmek için üst düzey sağlık önlemleri alan platform, tedarikten depolamaya, taşımadan teslime kadar tüm süreçlerinde 360 derece sterilizasyon sağladı. Covid-19 sürecinde hem çalışanlarının hem de toplum sağlığını birincil önceliği olarak belirleyen Avansas, T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası kapsamında 20 bin adet maskeyi de T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağışladı.

Covid-19 pandemisinin ülkemizde de görülmesinin ardından birincil önceliğini toplum sağlığı olarak belirleyen Avansas, salgınla mücadele sürecine kesintisiz destek veriyor. Ülkemizde ilk vakaların görülmeye başladığı anda hem çalışanlarının hem de toplum sağlığını korumak için gerekli aksiyonları alan platform; tedarikten depolamaya, taşımadan teslime kadar tüm süreçlerinde 360 derece sterilizasyon sağladı. Platform, aldığı hijyen önlemleri ile operasyonlarına üst düzey hassasiyetle devam ederek bu doğrultuda deposunu ve sevkiyat araçlarını düzenli olarak dezenfekte ediyor ve tüm çalışanlarına Covid-19 hakkında bilgilendirici eğitimler veriyor. Belirli bölgelerden verilen siparişleri kendi araçlarıyla hem işyerlerine hem de evlere 1 iş gününde teslim eden Avansas, bu süreçte sterilizasyon konusunda aldığı hızlı aksiyonlarla da e-ticaret sektörüne örnek oluyor.

Avansas’tan sağlık çalışanlarına maske bağışı

Covid-19 mücadelesinde ön safhalarda yer alan Avansas; “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası çerçevesinde, T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne 20 bin adet tek kullanımlık maske bağışladı.

Sedat Anak

Konuya ilişkin açıklama yapan Avansas Genel Müdürü Sedat Anak, “Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, toplum sağlığını korumak için aldığımız tüm önlemlerin yanında yürütülen ulusal seferberliğe de katkı sağlamayı bir borç biliyoruz. Bu nedenle Avansas olarak; bizlerin sağlığı ve ülkemizin bu süreci en kısa sürede atlatması için canla başla çalışan sağlık çalışanlarına iletilmek üzere, 20 bin adet maske bağışında bulunduk ve T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslimatımızı gerçekleştirdik” dedi.

“Salgının yayılım riskini en aza indirmek için var gücümüzle çalışıyoruz”

Bu zor günlerin ancak toplumsal dayanışma ile aşılabileceğine dikkat çeken Anak, “Böyle bir dönemden en az hasarla çıkabilmemizin yolu toplumsal seferberlik bilinciyle hareket etmemiz. Avansas olarak, salgının yayılım riskini en aza indirmek için tüm önlemleri en üst seviyede alıyoruz. Bununla birlikte görevlerinin başında olan cefakâr sağlık çalışanlarına destek olmak da bu süreçteki vatani borcumuz. Bu salgını ülkece büyük bir dayanışma örneği sergileyerek el birliğiyle aşacağımıza inanıyoruz. Avansas olarak üzerimize düşeni yapacak ve toplum sağlığını korumak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.