Continental Travel Show ile Lüks turizm pazarına yön veren ve milyonlarca dolar cirosu olan acentalar 03-04 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul’da buluşuyor

Türkiye’nin dünya lüks turizm pazarından aldığı payı arttırmak için çalışmalar yürüten DK Design, milyonlarca dolar cirosu olan turizm acentalarını İstanbul’da ağırlayacak. Continental Travel Show, 3-4 Şubat 2020 tarihleri arasında, Inter Continental Istanbul Hotelde yapılacak.

DK Design Genel Müdürü Onur Korkmaz

70 öncü acentadan 120 katılımcı geliyor

Etkinliği düzenleyen Londra merkezli DK Design’ın Genel Müdürü Onur Korkmaz, ağırlıklı Rusya olmak üzere, Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan, Polonya gibi ülkelerden 70 acenta ve 120 katılımcıyı ağırlayacaklarını belirtti.

Ciroları 50 milyon dolar ve üzerinde

Etkinliğe katılan MICE ve lüks segment çalışan acentaların ortalama cirosunun 50 milyon dolar civarında olduğunu kaydeden Korkmaz, etkinlikle birlikte hem Türkiye’ye olan güven algısının güçleneceğini, hem de ileriki süreçte Avrupalı MICE ve lüks acentaların da Türkiye’ye bakışının değişeceğini ifade etti.

“Dikkatleri İstanbul’a çekmek istedik”

Rusya ve BDT pazarlarındaki acentaların ulaşım kolaylığı ve bilinirlik nedeniyle daha çok Antalya’ya odaklandığını ifade eden Onur Korkmaz, etkinliği burada yaparak dikkatleri İstanbul’a çekmek istediklerini söyledi. Korkmaz, İstanbul’un taşıdığı potansiyel göz önüne alındığında, etkinliğin İstanbul lüks turizmi için olan önemine vurgu yaptı.

Hem oteller hem DMC acentaları katılacak

Yapılacak etkinliğe hem otellerin hem de DMC (destinasyon yönetim şirketi) acentalarının katılacağına dikkat çeken Korkmaz, aralarında Türkiye’den Four Seasons, Çırağan Palace Kempinski, Regnum Carya, Consul Travel, Gloria Golf, Raffles otelleri gibi sektörün önde gelen markalarının bulunduğu 40 işletmenin etkinlikte yer alacağını ifade etti.

“MICE ve lüks segmentinde bulundukları ülkelerin öncü acentaları”

İstanbul’a gelecek acentaların MICE ve lükse segmentte, bulundukları ülkelerin öncüleri olduğunun altını çizen Korkmaz, “Bu acentaların yetkililerini bu tip organizasyonlara dahil etmek zordur. Ancak ciddi potansiyel gördükleri şehirlerdeki organizasyonlara dahil olurlar. Bu nedenle bu acenta temsilcilerinin İstanbul’a gelmesi İstanbul açısından son derece önemli. Amacımız, iş yapan, üreten, karar veren ve çevresinde kanaat oluşturabilen isimlerin etkinliğe katılmasıydı. Şu ana kadar hem yurt dışındaki katılımdan hem Türkiye içindeki talepten son derece memnunuz. Önümüzdeki yıllarda bu etkinliği Kapadokya, Bodrum gibi destinasyonlara da yaymak istiyoruz” diye konuştu.

Dubai, Maldivler ve İngiltere’den de katılım var

Korkmaz, İngiltere, Maldivler ve Dubai gibi ülkelerden de sektörün önde gelen isimlerinin organizasyona katılım sağlayacağını belirterek Continental Travel Show organizasyonunu İstanbul da geleneksel hale getirerek, Uluslararası Luxury ve MICE turizminin önde gelen isimleri için bir buluşma noktası haline getirmek istiyoruz. İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden ve gerçek anlamda Continental bir şehir. İstanbul boğazı tüm güzelliği ile iki kıtayı hem ayırıyor hem de yakınlaştırıyor. Bizde kıtaların buluşma noktası olan bu muazzam şehri, bu özel organizasyona ev sahibi yapmaktan çok mutluyuz.” dedi.

Deep in Bosphorus Night

Yapılacak etkinlikle ilgili detayları da paylaşan Onur Korkmaz, “Katılımcılar görüşme yapmak istedikleri isimleri sistemden seçerek randevu talep edecek. 15’er dakika arayla görüşmeler gerçekleştirilebilecek ve katılımcılar günde 30 görüşme yapma imkanı bulacak. Aynı günün akşamı saat 20.00’den sonra ise Sortie Club’da düzenleyeceğimiz ‘Deep in Bosphorus Night’ isimli geceyle, katılımcılarımız sınırsız bir eğlence yaşayacak. 4 Şubat’ta düzenleyeceğimiz İstanbul şehir turuyla katılımcılar, İstanbul’u daha yakından tanıma fırsatı bulacak.” dedi.