Türkiye’nin sermaye platformu MÜSİAD ile LETVEN CAPITAL arasında TARS Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kapsamında, stratejik iş birliğine gidilmiştir.

Ülkemizin tarım ve gıda sektöründe bölgesinde ve küresel ölçekte öncü bir güç olması amacıyla; LETVEN CAPITAL Türkiye’nin tarım gıda ve teknolojileri alanına odaklı(TARS) Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kurmuştur. Oluşturulan fon kapsamında, içinden geçtiğimiz dönemin gerçeklerini de göz önünde bulundurarak; tarım ve gıda tedarik zincirinin gelecek nesiller için sürdürülebilir, uygun maliyetli ve besleyici bir sisteme dönüştürülmesi amacı ile ihtiyaç duyulan iş modellerinin ve iş ortaklıklarının oluşturulması ve değerlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda, Türkiye’nin küresel ölçekte en güçlü ve en yaygın sermaye platformu MÜSİAD ile LETVEN CAPITAL arasında; TARS Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kapsamında, stratejik iş birliğine gidilmiştir.

İş birliğinin kapsamı ve detaylarının açıklanması amacıyla; MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve LETVEN CAPITAL Genel Müdürü Kamil Kılıç’ın katılımlarıyla, 23 Temmuz Perşembe günü saat: 10.30’da, Online Basın Lansmanı gerçekleştirilecektir.

Programda siz değerli basın mensuplarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız.