Türkiye’nin ilk, dünyanın ise dördüncü kriptopara alım satım platformu BtcTurk, 2019 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, 2020 yılına yenilik parolasıyla hazırlanıyor.

Türkiye’nin 81 ilinden 700 bin kullanıcısı bulunan BtcTurk, kripto para bazlı teknolojileri üreten ve kullandıran bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 2019 yılında yeni kripto para birimlerini ve profesyonel kriptopara yatırımcıları için geliştirdiği BtcTurk | PRO’yu kullanıcılarının hizmetine sunan BtcTurk, sağlam adımlarla hedeflerini gerçekleştirdi.

Türkiye ekonomisine sağladığı katma değerle adından sıkça söz ettiren BtcTurk, yeni ürün, hizmet, iş birlikleri ve sponsorluklarla 2019 yılını tamamladı.

Yıl boyunca tüm alt yapısını daha etkin bir hale getirerek gelişim sağlayan BtcTurk, ödenmiş sermayesini de 9 milyon TL’ye çıkararak sektördeki en yüksek ödenmiş sermayeli şirket konumuna ulaştı. Müşterilerinin daha iyi bir deneyim yaşaması adına mevcut banka ilişkilerini geliştirerek dünyada 5 büyük banka ile tam entegrasyon içerisinde çalışan ilk kriptopara platformu olan BtcTurk işbirliği yaptığı Akbank, Denizbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası aracılığı ile kullanıcılarını BtcTurk’te 7/24 para yatırma imkânına kavuşturdu.

BtcTurk’ten Türk sporuna büyük destek…

2019’da Türkiye ve Dünya kripto para sektörü için önemli olaylarından birisi BtcTurk’ün Yeni Malatyaspor ile imzaladığı sponsorluk sözleşmesiydi.Bu sponsorluk ile dünyada bu seviyede bir profesyonel spor kulübüne sponsor olan ilk kriptopara sektörü oyuncusu olan BtcTurk, hem isim hem de göğüs forma sponsoru olduğu BtcTurk Malatyaspor işbirliği ile Bitcoin’in daha fazla kişiye ulaşması yolunda önemli bir adım attı.

Türkiye’nin en büyük kripto para alım satım platformu BtcTurk, Türkiye’de blockchain teknolojisi konusunda verimli bir yılı geride bıraktı. Bitcoin yatırımcı tabanının gelişmesine paralel olarak farklılaşan ve artan beklentilere ve yatırım stratejilerine imkân sağlayabilmek amacıyla BtcTurk Pro’yu kullanıcılarının beğenisine sunan BtcTurk, profesyonelce Bitcoin ve kriptopara alıp-satmak isteyenler için farklı hizmet ve kripto paraları da sisteme eklemeyi sürdürüyor.

Kriptometre 2. sezonunda da sektöre ışık tutmaya devam ediyor…

Kriptopara piyasasını daha iyi anlatabilmek ve alanında uzman kişilerin yönlendirmeleriyle kullanıcılarını bilgilendirmek amacıyla BtcTurk Youtube kanalı üzerinden yayınlanan Kriptometre, ikinci sezonda da birbirinden değerli konuğa ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Sunuculuğunu Ebru Baki’nin yaptığı programda kriptoparalar ile blockchain teknolojisi üzerine alanında uzman kişilerle sohbet edilirken, 2. Sezon programa şimdiye kadar 8 kişi konuk oldu.

2020 yılında parola: Yenilik

2020 yılında da odağında yenilik ve gelişimi koymaya devam eden BtcTurk Ceo’su Özgür Güneri şu değerlendirmelerde bulundu: “2019 yılını birçok hedefe ulaştığımız bir yıl olarak geride bırakıyoruz. Bu yılın son günlerinde güvenli ve kullanıcı dostu yeni ödeme yöntemi EOS ve Dash’i BtcTurk | PRO’ya ekledik. Yeni yılda da gelişmeye ve yeni para birimleri eklemeye devam edeceğiz. BtcTurk olarak 2020 yılında da hız kesmeden kullanıcı odaklı gelişimimizi sürdüreceğiz. Bunun en önemli adımlarından birisi olan yeni BtcTurk ara yüzü ve uygulamasını yakında kullanıcılarımıza sunacağız.Yeni BtcTurk ile mevcut ve potansiyel kullanıcılarımız için Bitcoin’i döviz ve altın gibi kolayca ulaşılır hale getirmeyi amaçlıyoruz. BtcTurk olarak geçireceğimiz değişim ile yani birkaç tıkla hızlı ve güvenli şekilde Bitcoin almayı mümkün kılacağız.”

BtcTurk 700 bin kullanıcıya 7/24 hizmet veriyor

2013 yılında kurulan ve CEO’luğu Özgür Güneri’nin yaptığı Türkiye’nin en büyük kriptopara işlem platformu BtcTurk, Türkiye’nin ilk ve dünyanın dördüncü kripto alım satım platformu olarak hizmet veriyor. 1 Temmuz 2013’te TL ile ilk Bitcoin alım satımına aracılık eden BtcTurk’ün 90’dan fazla çalışan bulunuyor. Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. tarafından yönetilen BtcTurk, 700 bin kullanıcıya 7/24 hizmet veriyor.