QNB Finansbank da bu iç görüyle ve bu teknolojik yarışta bankacılığı değiştirecek büyük bir adım attı ve Dijital Zekâ Q’yu yarattı.

26 Mayıs’taki teaser filmden sonra, 28 Mayıs’ta yayınlanan ilk kampanya filmi; Q, Selma Ergeç ve robot köpek arasında geçen bir hikâye ile başlıyor. Q’nun yapabildiklerinin anlatıldığı yeni reklam kampanyasında, Q ileri teknoloji ürünleriyle yan yana geliyor. Q sayesinde bankacılık işlemlerinin nasıl daha hızlı yapılabileceğinin, Q’nun tüm bu teknolojiler gibi hayatı nasıl kolaylaştırdığının altı çiziliyor.

Bununla eş zamanlı olarak cep şubesini de yenileyen banka; cep şubesini dijital zekâyla entegre ederek kısaca Q olarak adlandırılacak QNB Mobil’i yarattı. Q aynı zamanda bundan sonraki kampanya filmlerindeki reklam yüzü de olacak. Q’nun sesini ise Emre Altuğ seslendirecek. Q sadece kendinden istenilenleri yapmıyor, aynı zamanda, dijital zekâsı sayesinde kullanıcılarını yakından tanıyor; onların bankacılık ayak izlerini takip ederek ihtiyaçları hakkında öngörülerde bulunup tam zamanında zekice öneriler sunuyor.

Rabarba tarafından hazırlanan kampanya filmlerinde önümüzdeki dönemde Q’yu farklı ünlü isimlerle de birlikte göreceğiz.