Güç elektroniği alanında iki küresel lider SEMIKRON ve Danfoss Silicon Power, birleşme sürecini tamamlayarak Semikron Danfoss ismini aldı.

Semikron Danfoss, müşterilerinin ve iş ortaklarının gelecekteki büyüme planlarını desteklemek için inovasyon, teknoloji ve kapasiteye önemli yatırımlar yapacak.  

Yeni yapılanma, Almanya Nürnberg ve Flensburg olmak üzere iki ana bölgede faaliyetlerini sürdürecek. 

Claus A. Petersen CEO’luk görevine atanarak, Semikron Danfoss’a liderlik edecek. 

Firma, Karl-Heinz Gaubatz’ın Semikron’da yürüttüğü CEO’luk görevinden 22 Ağustos tarihi itibariyle çekileceğini duyurdu. Emekli olmayı planlayan Gaubatz, yıl sonuna kadar şirkete CTO düzeyinde desteklerini sürdürmeye devam edecek.  

NÜRNBERG/NORDBORG – Güç elektroniği teknolojisinde lider konumundaki SEMIKRON ve Danfoss Silicon Power, güçlerini birleştirme kararı aldı. İlk sinyallerini 2022 yılı Nisan ayında veren, 22 Ağustos’ta resmi birleşme haberini duyuran şirket, yarı iletken güç modüllerinin yeni lideri olarak Semikron Danfoss ismiyle faaliyetlerini sürdürecek. 

Semikron Danfoss güç elektroniği teknolojilerinde uzmanlaşan 3.500’den fazla uzman çalışan iş gücüyle, sektörel sadık müşteri kitlesine birinci sınıf teknoloji uzmanlığı sağlamaya devam edecek. Birleşme, güçlü bir büyüme planı ve gelecekteki yatırımlara kesin bir bağlılık getirecek; daha sürdürülebilir yeşil dönüşümün, enerji verimli ve karbondan arındırılmış bir geleceğin önünü açacak.

Yeni yapıda, SEMIKRON ve Danfoss Grup’un hak sahipleri ve ailelerinin ticari hakları korunacak; mülkiyet haklarının çoğunluğu ise Danfoss’a ait olacak. Şirket, Almanya, Nürnberg ve Flensburg’de bulunan iki ana merkezini koruyacak. Tüm küresel iştirakler, üretim tesisleri ve dağıtım kanalları ise olağan işleyişini devam ettirecek. Semikron Danfoss’un CEO olarak liderliğini Claus A. Petersen üstlenecek. CTO görevini ise; birleşme sürecini desteklemek amacıyla SEMIKRON CEO’luğundan çekilen Karl-Heinz Gaubatz devralacak.