Yayılan yanlış bilgiler, günümüz kripto para dünyası için en büyük tehdidi oluşturuyor.  Dolandırıcılık, bilgisayar korsanlığı veya siber saldırılarla aynı seviyede endişe uyandıran bu tehdit yalnızca sektörün itibarını değil, aynı zamanda topluluğun her bir üyesini de riske atıyor.

Bununla birlikte Tether son açıklaması kapsamında, ticari senet varlıkları hakkında yanlışları yaymaya devam eden kişi ve kurumlara da yanıldıklarını bir kez daha hatırlatıyor.

Açıklaması ise sade ve basit:

Tether’in portföyünde Çin ticari senetleri bulunmuyor ve bugün itibariyle, toplam ticari senetleri 3,7 milyara (Temmuz 2021’deki 30 milyardan) düşürüldü. Aynı doğrultuda, Ağustos 2022’nin sonuna kadar yaklaşık 200 milyona, Ekim sonu – Kasım 2022 başına kadar da sıfıra düşürme planı bulunuyor. 

Tether, bireysel veya kurumsal kullanıcılara, farklı limitlerde portföyler sunmaya devam ediyor. Ticari senetlerindeki azalma, kullanıcılarına karşı bir taahhüt görevi görüyor.

Tether, bir sonraki benimseme dalgası süresince stablecoin piyasasına liderlik etmeye kararlı olduğunun, bunu eleştirmenler ve söylentilerden bağımsız olarak gururla yapacağının altını bir kez daha çiziyor.