Cam ve kimyasallar sektörlerinin küresel oyuncusu Şişecam’ın 2021 yılı faaliyet raporu, MerComm tarafından bu yıl 36. kez düzenlenen ve dünyanın en prestijli faaliyet raporu yarışmalarından olan ARC’de, altın ödül ve onur ödülüne layık görüldü. Şişecam, geleneksel ve interaktif faaliyet raporları kategorilerinde kendi sektöründe ödül alan tek global şirket oldu.

Şişecam, MerComm tarafından bu yıl 36’ncısı düzenlenen ve “Faaliyet Raporlarının Oscarı” olarak bilinen Annual Report Competition’da (ARC) ‘Cam Üretimi” alanında iki ayrı ödüle layık görüldü. Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncu olan Şişecam, ‘geleneksel yıllık rapor’ kategorisinde altın ödülün sahibi olurken ‘interaktif faaliyet raporları’ kategorisinde ise dijital faaliyet raporu ile onur ödülünü almaya hak kazandı. Şişecam, 2021 yılı Faaliyet Raporu ile 33 ülkeden bin 656 firmanın faaliyet raporunun değerlendirildiği yarışmada her iki kategoride de kendi sektöründe ödül alan tek şirket oldu.

İletişim profesyonellerini bir araya getiren ve yıllık raporlarda mükemmelliği onurlandıran ARC Awards, iş ve finans çevrelerinde en önemli ödül törenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Ödül değerlendirmelerinde ise; raporun o yılki hikayesini anlatım biçimi, kullanılan dil, yaratıcılık ve tasarımsal algı gibi kriterler dikkate alınıyor. Büyük kuruluşlardan orta ölçekli şirketlere, devlet kurumlarından STK’lara ve faaliyet raporu ajanslarına kadar geniş bir katılımcı profilinin başvuru yaptığı yarışma, faaliyet raporlarını yaratıcılık ve yenilikçilik anlayışı ile hazırlayan firmaları ödüllendirmek ve çalışmalarını uluslararası alanda duyurmak hedefiyle gerçekleştiriliyor.